Show More

PÉČE O PRODLOUŽENÉ VLASY

Prodloužené vlasy stejně jako naše vlastní vlasy vyžadují pravidelnou péči. Správnou péčí prodloužíte jejich živnotnost. Doporučujeme používat kosmetiku určenou na prodloužené vlasy, vlasy si uchovají svou kvalitu a déle Vám vydrží.

 

Každodenní péče o vlasy

 

Vtírejte olejíček nejen do konečků, ale i do délky prodloužených vlasů (ne do spojů). Olejíček dodá vlasům hydrataci a krásný lesk, a prodlouží jejich životnost.

 

Na noc doporučujeme do konečků vlasů vetřít tekuté krystaly.

 

Také je dobré vlasy často pročesávat speciálním kartáčem na prodloužené vlasy, zabrání se tím zacuchávání vlasů mezi spojem a kořínky vlasů, a vytváření tzv. dredů.

 

Asi měsíc od prodloužení je vhodné začít od sebe pramínky jemně rozdělovat u spojů. Toto rozdělování je dobré provádět každý den, zabere jen chvilku, při posunutí spojů pak jdou vlasy lehce rozčesat a nedojde k poškození vlastních vlasů.

 

Mytí vlasů

 

Před mytím vlasy dobře rozčesejte.

 

Je dobré vlasy nemýt po prodloužení minimálně 24 hodin a to kvůli „době ustálení keratinu“ po jeho tavení. U prodloužení vlasů metodou „keratinových spojů“ je doporučeno dodržet spíše dobu 48 hodin, u metody „micro rings“ může být doba kratší, přesto je vhodné dodržet dobu alespoň 24 hodin. Tuto dobu je vhodné dodržet i po posunu vlasů, tedy nejen po první aplikaci.

 

Vlasy umývejte v záklonu. Jemně je mněte ve směru růstu vlasů, ne chaoticky, abyste vlasy zbytečně nezacuchávala.

 

Po umytí naneste kondicionér či masku, ne však na spoje, ale jen do délky a konečků vlasů.

 

Vlasy po umytí jemně vysušte ručníkem tím, že z vlasů vymačkáte vodu. Mokré vlasy nečeště.

 

Keratinové spoje by měly zůstávat suché, je dobré si vlasy po umytí zejména u spojů vysušit fénem.

 

Česání vlasů

 

Pro česání vlasů používejte speciální kartáč na prodloužené vlasy se štětinkami, které neporušují spoje. Nejprve vlasy pročesávejte v koncích, poté od kořínků ke konečkům, nebojte se vlasy pročesat od hlavy.

 

Žehlení a kulmování vlasů

 

Prodloužené vlasy můžete natáčet, žehlit a kulmovat, ale nikdy ne ve spojích! Před tepelnou úpravou použijte ochranné sérum či tekuté krystaly, vždy však po nanesení vyčkejte cca 5 minut, aby sérum na vlasech zaschlo.

 

Barvení vlasů

 

Barvení evropských vlasů je možné, je třeba ale brát větší ohled na spoje. Dlouhodobé působení vlhkosti a peroxidu může spoje narušit. Nedoporučuji používat barvy se silnějším peroxidem než 6.

 

Při odrostech doporučuji dobarvit jen vlastní vlasy na temeni hlavy, ale je možné opatrné barvení celé hlavy přes spoje, viz výše.

 

Koupání v moři a v bazénu

 

Voda v bazénu a mořská voda prodloužené vlasy neporušuje, může však oslabit pevnost keratinových spojů. Do moře, bazénu a při sportovních aktivitách doporučuji vlasy nejlépe zaplést do copu nebo "buřtíkového" culíku. Do délky vlasů a do kořínků doporučuji aplikovat olejíček nebo tekuté krystaly, nebojte se vlasy pořádně "promastit".

 

Spánek a sport s prodlouženými vlasy

 

Na noc a při pohybových aktivitách si vlasy stáhněte do copu nebo buřtíkového culíku, aby se nezacuchávaly.

 

 

 

SPOLUPRACUJEME S:

© 2014 Kristýna Korostenská