Show More

METODY PRODLUŽOVÁNÍ

 

Na prodlužování či zahuštění vlasů používáme dvě ověřené metody: KERATIN a MICRO RINGS.

 

Výběr metody je individuální, závisí na potřebách klientky a konkrétním typu vlasů. Pro maximálně přirozený a bezchybný efekt se dají kombinovat obě tyto metody - na větší plochy a v zadní části hlavy aplikujeme micro rings, a v partiích kolem obličeje keratin. V těchto partiích často pramínky ještě půlíme, abychom docílili maximálně diskrétních spojů.

 

KERATIN

 

Při výrobě vlasových pramínků se aplikuje v místě spoje malé množství keratinu pomocí tavících kleští. Nejdříve si určíme umístění pramínků a vybereme pramínek vlastních vlasů, pak přiložíme nový pramínek blízko hlavy a pomocí tavicích kleští protavíme keratinový spoj do vlasů. Před zatuhnutím spoje jej prsty vytvarujeme do ideálního tvaru. Stejný postup se opakuje u všech pramínků. Zakládáme si na tom, aby byly spoje velmi malé, úhledné a pevné.

 

Při práci je velmi důležité nejen rozvržení počtu řad a množství pramínků, ale také i množství vlastních vlasů. Kvalita spoje je závislá na pečlivém protavení spoje i jeho dotvarování.

 

Teplota tavících kleští se pohybuje od 150 do 200oC, což je podobné např. teplotě žehličky na vlasy.

 

Tato metoda rozhodně nepatří mezi "nešetrné" metody - pouze existuje řada "nešetrných rukou", které pověst této metody značně poškozují neznalostí techniky, nedůkladností při tavení a dotvarování spoje, nekvalitním keratinemí a nešetrností při odstraňování.

 

MICRO RINGS

 

Prodlužování vlasů metodou ring se provádí pomocí kovových kroužků o max. velikosti 4,5 mm (kvůli maximální diskrétnosti používáme především micro rings o průměru 3,5mm) , které se navléknou na vlastní pramínek vlasů a společně s prodlužovaným pramínkem vlasů se stlačí speciálními kleštičkami.

 

Při obnově nebo posunutí prodloužených vlasů se opět spoje stlačí speciálními kleštičkami v protisměru a dojde k uvolnění kroužku i s přidaným pramínkem vlasů.  Je to velmi rychlý způsob pro nasazení i sejmutí, pramínky se při šikovné práci nepoškodí.

 

Barvu kroužků micro rings vybíráme důkladně tak, aby ve vlasech nezářily a aby byla barva stejná jako u kořínků vlasů, jen tak jsou pak spoje diskrétní. Aplikace, sundání a obnova pramínků je u metody micro rings rychlejší a jednodušší.

 

Každá klientka je však jiná, má jiné požadavky a jinou kvalitu vlasů, proto vždy metodu, postup, počet pramínků atd. řešíme individuálně a na míru pro každou zákaznici.

SPOLUPRACUJEME S:

© 2014 Kristýna Korostenská